Інформація
Пошук
Як вибрати тактичний одяг: важливі критерії під час вибору?

Як вибрати тактичний одяг: важливі критерії під час вибору?

Автор Максим Дата написання статті 18.09.2023 Кількість переглядів 8 Кількість відгуків: 0

Тактичний одяг: що це

Для екстремальних та похідних умов було розроблено спеціальний міцний одяг. У ній комфортно рухатися навіть по бруду, в'язкому болоту, піску. Міцна тканина захищає шкіру від негативного впливу навколишнього середовища. Також, вона має здатність пропускати повітря, тому людина не перегрівається і не потіє. Речі дуже функціональні, тому підходять для носіння у польових, похідних умовах.




Завдяки заявленим характеристикам одяг тактичний набув широкої популярності як серед представників збройних та силових структур, так і серед цивільного населення.


Типи військового одягу

Вибір виробів мілітарі досить широкий. У продажу можна знайти різноманітні моделі, які схожі на повсякденні. Магазини тактичного одягу пропонують таку продукцію:




Верхній одяг. До цієї категорії входять куртки, парки, кітелі. Зимові моделі виконані із міцних тканин, а також оснащені утеплювачем. Це дозволяє зберегти тепло та не замерзнути.


Натільна білизна. До нього відноситься термобілизна, шкарпетки. Речі зберігають тепло тіла, відводять від нього зайву вологу.


Головні убори. Шапки, кепки, бандани - взимку захищають шкіру голови та волосся від морозу та холодного вітру. Влітку не дозволяють голові перегрітися на сонці.


Літній одяг. У теплу пору року стануть у нагоді армійські футболки, шорти, майки та сорочки.


Штани та штани. Комфортна посадка та наявність накладних кишень роблять їх незамінним предметом гардеробу кожної людини.




Також, популярністю користуються різні аксесуари - рукавички, капюшони, що знімаються, устілки і ремені. Цей тактичний одяг в Україні може знадобитися будь-якої миті. Тому такі елементи дуже важливо мати під рукою.




В основному для пошиття використовуються тканини приглушених кольорів - коричневий, сірий, темно-зелений, яскраві відтінки жовтого. Така кольорова гама дозволяє замаскуватися серед природи - дерев, трави або кам'янистої місцевості.


Хто носить тактичний одяг

Спочатку ця форма передбачала носіння військовими, службовцями. Вона зшита із міцних матеріалів, легка, зносостійка. Згодом армійський одяг набув широкого застосування у туристів, рибалок та мисливців. Непродувна та непромокальна тканина, наявність захисних зон – причини, з яких речі користуються популярністю.




Також форму надягають представники спецслужб, поліцейські, охоронці. Підвищений рівень комфорту та гігроскопічність – основні переваги одягу. Варто зазначити, що виробники випускають вироби як чоловіків, так жінок.


Правила вибору тактичного одягу

Оскільки форма відіграє важливу роль життя службовця, до вибору виробів потрібно підходити відповідально. Адже саме вона гарантує захист від холоду та вітру, зниження ризику травмування при вирішенні поставлених завдань. При купівлі одягу надавайте значення таким критеріям:




Призначення. Один із головних параметрів. Визначтеся, для яких цілей Вам потрібен тактичний одяг. Для риболовлі чи відпочинку на природі підійдуть легкі та менш щільні речі. Для представників збройних сил — міцна та зносостійка. Вона надійно захистить тіло від холоду, дощу та бруду.


Сезонність. На зиму вибирайте моделі, що мають утеплювач. Він буває вшитим або знімним. Найкращий варіант - овеча вовна. Вона зігріває у мороз, не пропускає холодне повітря. При купівлі літніх речей - віддайте перевагу виробам, які виконані з легких тканин, що дихають. Завдяки цьому тіло не потіє, не з'являється подразнення шкіри.


Матеріал. Спеціалізований одяг виготовлений із матеріалів, які забезпечують вентиляцію, але зберігають тепло тіла. Також форма відрізняється зносостійкістю - тканина не линяє після прання, не тьмяніє на сонці. Для екстремальних умов вибирайте вироби, які виготовлені із стійких до погодних умов матеріалів.


Тканина. Армійський одяг для зими шиється з натуральних та синтетичних волокон. Вона приємна до тіла, не викликає подразнень та акумулює тепло. Літні речі виробляються з бавовни чи льону. Така тканина добре пропускає повітря, не дозволяє спітніти.


Розмір. Купуйте форму лише свого розміру. Малі чи великі речі не забезпечать належного захисту та комфорту. Вони швидко прийде втома, буде спекотно. Кожен виробник має власну розмірну сітку. Використовуйте її при виборі.


Колір. Колірна гама одягу залежить від його призначення. На риболовлю чи полювання найкраще підійдуть приглушені відтінки зеленого, болотяного або коричневого кольору. Військовим слід підбирати максимально наближений під довкілля колір, у якому виконуватимуться завдання.


Додаткові елементи. Наявність безлічі кишень та петель – особливості військового одягу. Завдяки цьому можна взяти із собою документи, спорядження. Також кишені призначені для зберігання зброї. На речах можуть бути зони підвищеного захисту. Як правило, вони розташовані в області колін та ліктів.

Кількість відгуків

Написати відгук